Видається з січня 2003

4 березня 2016 р.
      
№ 16, 11.04.2012 р.

НАВЧАННЯ ОВМС НАТО “SORBET ROYAL-2005”: ЗНАЙТИ ТА ВРЯТУВАТИ

З 19 червня по 1 липня в затоці Таранто (Італія) проходили пошуково-рятувальні навчання ОВМС НАТО “Sorbet Royal-2005”. Ці найпотужніші у світі маневри з пошуку та рятування “аварійних” субмарин проводяться раз у три роки. Для участі у цьогорічних навчаннях до ВМБ “Гранде Таранто” (південь Італії) прибули підводні човни, кораблі, рятувальні судна, авіація, а також штабні офіцери та спостерігачі з більш як двадцяти країн світу...
 Метою “Sorbet Royal-2005” було відпрацювання спільних дій сил НАТО та країн — партнерів Альянсу під час рятування екіпажів “аварійних” підводних човнів (ПЧ) з глибин 30 — 200 метрів. До речі, під час навчань неодноразово згадувався жахливий випадок з ПЧ “Курск”. Лейтмотив багатьох коментарів був такий: повторення подібної трагедії не можна припустити, а якщо щось станеться, треба миттєво реагувати. А для цього, за словами організаторів навчань, потрібно посилити міжнародну інтеграцію щодо підвищення ефективності пошуку та рятування підводних човнів, що потерпають. І маневри, подібні “Sorbet Royal”, безумовно, сприяють цьому процесу.
 Від ВМС ЗС України у “Sorbet Royal-2005” взяли участь рятувальний буксир “Кременець” з командою водолазів на борту, корабель управління “Славутич”, рятувальна парашутно-десантна група морської авіаційної бригади ВМС, чотири штабні офіцери, а також три офіцери як спостерігачі навчань. Головним завданням підрозділів українських ВМС на цих навчаннях було з’ясування, як саме проводяться пошуково-рятувальні операції за стандартами НАТО.
 За розкладом “Sorbet Royal-2005” чотири підводні човни з Нідерландів, Італії, Іспанії та Туреччини “грали” роль субмарин, що нібито потерпають. На їхній пошук вирушила ціла рятувальна “армада”, що містила близько десяти спеціальних суден з глибоководними апаратами на борту, а також морська авіація. Завданням всіх цих сил було знайти та врятувати екіпажі “аварійних” субмарин. До речі, рятували двома способами. Перший — за допомогою рятувальних парашутно-десантних груп та водолазних команд, що подавали кисень та “зустрічали” підводників, які реально залишали свій човен з невеликих глибин; другий — шляхом безпосереднього стикування до субмарин глибоководних апаратів.
 Результатом двотижневої, а за великим рахунком — дворічної, роботи стало проведення масової (за допомогою глибоководних апаратів) евакуації підводників з борту умовної атомної субмарини “Долфін” (ВМС Нідерландів). З близько 80 чоловік, що виконували обов’язки постраждалих підводників, 11 було від ВМС України. Спуски на глибоководних апаратах LR5 (Великобританія) та SRV-300 (Італія) на борт голландського ПЧ, потім підйом на цих же апаратах на поверхню, перебування у барокамерах — всі ці моменти, які, до речі, тривали впродовж доби, наші моряки, як, власне, й іноземні, пройшли без зауважень.
 Участь українських підрозділів на цих навчаннях командуванням морського компоненту Об’єднаних ЗС НАТО “Північ” (Нортвуд, Великобританія) оцінена дуже позитивно. Нехай ті завдання, що їх вирішували українські рятувальники, і не стосувались саме “глибоководних” аспектів рятування, бо у НАТО є кому цим займатись. Однак, наприклад, водолази Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС, що працювали на досить великих глибинах, репрезентували наш флот дуже гідно.

Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію
Архів