Видається з січня 2003

4 березня 2016 р.
      
№ 21, 11.04.2012 р.

Навчання “BRILLIANT MARINER-2006”: долаючи кризи якнайшвидше

З 24 березня по 6 квітня на півночі Європи проходили навчання морського компонента Сил реагування НАТО (NRF) “Brilliant Mariner-2006” (“BM-06”). У найпотужніших флотських маневрах Альянсу 2006 року взяв участь і об’¬єднаний підрозділ ВМС ЗС України.

 Арена маневрів охоплювала величезний район північної частини Європи, зокрема Північне море, включаючи терводи Норвегії, Швеції, Німеччини, Нідерландів та Данії, а також скандинавські протоки Скагеррак та Каттегат. Більш як 60 кораблів (включаючи авіаносець), п’ять субмарин, півтора десятка літаків морської авіації, а також 6000 військовослужбовців з 17 країн НАТО та з трьох країн — партнерів Альянсу впродовж двох тижнів здійснювали бойове злагодження перед остаточним випробуванням (під час “залікових” червневих маневрів NRF “Steadfast Jaguar-2006”) Сил реагування НАТО вже у повному — тривидовому — складі. Планується, що у жовтні, на підставі отриманого СРН сертифікату, буде проведено їхню сьому ротацію, після якої ці Сили швидкого розгортання на півроку буде переведено у режим роботи “за викликом”.
 Темою “BM-06” було проведення морської миротворчої операції зі встановлення миру у районі, де виникла кризова ситуація. В основі сценарію маневрів — змодельована кризова ситуація, що склалася в одному з віртуальних районів світу, який за силуетом дуже нагадував південну Скандинавію. Завданням сил НАТО було впровадження у “кризовому районі” режиму ембарго (з метою недопущення морських та повітряних перевезень зброї), стримання збройного конфлікту між двома віртуальними країнами, протидія терористичним загрозам та проведення морської операції з евакуації неозброєного цивільного персоналу (NEO) оонівської Місії.
 Штаб керівництва навчаннями “BM-06” знаходився у Нортвуді (Великобританія), а план проведення операцій тактичного рівня готувався безпосередньо у морі — на борту іспанського корабля управління “Castilla”. Саме на нього, так би мовити, й були “замкнуті” всі тактичні групи, у тому числі корабельні з’єднання, морський десант, “авіакрило” та підрозділи підтримки.
 Від ВМС ЗС України участь у “ВМ-06” взяв зведений флотський підрозділ (до Данії його було перекинуто літаком ІЛ-76МД Повітряних Сил), що містив роту морської піхоти та групу забезпечення висадки десанту. Протягом другого етапу навчань вони були інтегровані до складу італійсько-іспанських амфібійних сил. Місцем проведення тренувань об’єднаного батальйону морської піхоти став полігон військово-навчального центру Сухопутних військ Данії, що поблизу міста Оксбол. Разом зі своїми іноземними партнерами українці відпрацьовували елементи спільних дій на узбережжі; тренувалися з питань забезпечення “прикриття” евакуації неозброєного цивільного персоналу (NEO) Місії ООН та виконували практичні стрільби зі стрілецької зброї.
 За відгуками командування ВМС ЗС України, участь у подібних навчаннях — це добра можливість потренувати наші підрозділи та тим самим трохи просунутися у вирішенні завдань щодо досягнення належного рівня взаємосумісності із силами країн НАТО під час проведення ними миротворчих операцій.
Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію
Архів