Видається з січня 2003

12 червня 2015 р.
      
Европарламент принял резолюцию о продлении санкций против России      Російський "гумконвой" привіз військові шоломи - прикордонники      Італія почала ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС      Представники ОБСЄ: неповнолітні стоять на блокпостах бойовиків      Росія дискредитує Радбез ООН - Пауер      Санкції не діють на Путіна через прорахунки Заходу – Newsweek      При пожежі на нафтобазі загинули 4 людини, ще 14 постраждали - МОЗ      Німеччина і Франція відмовили РФ у схваленні виборів у Донбасі без ОБСЄ - МЗС України      

Журнал "Морська держава"

№40, 10.04.2012 р.

Інші статті журналу "Морська держава" №2 (40), березень-квітень 2010 рік

Інші статті журналу "Морська держава" №2 (40), березень-квітень 2010 рік

№40, 10.04.2012 р.

ХРОНІКА ОДНОГО РЕЙСУ

Так склалося, що вже у незалежній Україні, як колись у Малоросії та в Українській РСР, “своїм” флотом продовжує вважатися лише російський — імператорський чи радянський, як його різновиди. Однак чимало земель, які зараз входять до складу нашої держави, раніше належали до різних іноземних володінь, тому у військово-морських силах не лише Росії, а й Австро-Угорщини, Польщі, Румунії та інших країн несли службу й українці.

№40, 10.04.2012 р.

ПАНЦЕРНИК “ПОТЬОМКІН” — ПРЕДТЕЧА УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ?

Повстання моряків на броненосці “Потьомкін” (14) 27 червня 1905 року більшовицькі історики тривалий час коментували дуже тенденційно. На мою думку, цю історичну подію треба розглядати й аналізувати комплексно. Адже це повстання — найбільш яскравий вияв народного гніву — перше на Чорноморському флоті, але не поодиноке.

№40, 10.04.2012 р.

ПОЛІТИКА НЕЙТРАЛІТЕТУ. ТАК, ЧИ НІ?

Як і будь-яке явище суспільного життя, поняття нейтралітету має глибокі історичні корені. На різних етапах світового розвитку це поняття набувало різного змісту.

№40, 10.04.2012 р.

МОДЕРНІЗАЦІЯ АВІАЦІЇ — ОБОВ’ЯЗКОВИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ДО РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ФЛОТУ

Сакська морська авіаційна бригада є невід’ємною мобільною складовою бойового потенціалу ВМС ЗС України. Транспортні перевезення, висадка десанту, підтримка з повітря наземних і морських операцій, пошук підводних човнів та участь у пошуково-рятувальних операціях — це головні завдання морського авіаційного з’єднання національних ВМС. Однак технічна готовність літаків та вертольотів з кожним роком погіршується, що ставить під загрозу виконання в майбутньому завдань за призначенням.

Архів