Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№48, 09.04.2012 р.

Інші статті журналу "Морська держава" №4 (48) липень-серпень 2011 року

Інші статті журналу "Морська держава" №4 (48) липень-серпень 2011 року

№48, 09.04.2012 р.

МАСАНДРІВСЬКИЙ ПРОТОКОЛ. ДЖЕРЕЛА І НАСЛІДКИ

В останні роки правління Горбачова устремління Б. Єльцина й Л. Кравчука збіглися в прагненні звільнитися від оков центру, при цьому в глибині помислів Л. Кравчук мав бачити Україну в оновленому Союзі “незалежною й суверенною”, а Б. Єльцин планував замінити “оновленою Росією” старий імперський центр, що Україні зовсім не підходило. У всіх республіках СРСР демократичні процеси розвивалися під впливом національної історії і традицій. В Україні давалося взнаки 350-річне перебування у складі Російської імперії, і традиції національно-визвольної боротьби мали багатовікове коріння, процес самовизначення нації йшов під сильним впливом Руху в бік повної незалежності. (Після досягнення своєї історичної мети — незалежності — Рух трансформується у своєрідну “імунну систему незалежності України”.)

№48, 09.04.2012 р.

Чорноморський шлях серпневого BLACKSEAFOR

У серпні 2011 року в східній та південній частинах Чорного моря пройшла чергова активація Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR. Від України в цих маневрах брав участь морський тральщик “Черкаси”. Румунія відрядила корвет “Контр-адмірал Е.Себастьян”. Туреччина була представлена фрегатом “Йилдирим”. Болгарію репрезентував базовий тральщик “Прибой”. Російську Федерацію представляв великий десантний корабель “Цезарь Куников” — теперішній флагман BLACKSEAFOR, де розміщувалися новий командир цього з’єднання та його оперативний штаб.

№48, 09.04.2012 р.

У СЕВАСТОПОЛІ — ФЛОТСЬКЕ СВЯТО

Військові та цивільні моряки нашої країни в першу неділю липня урочисто відзначили День флоту України. Програмою святкування було передбачено проведення низки урочистих заходів по всіх місцях базування. Головні урочистості за участю високопосадових осіб України та Росії, представників шефських делегацій різних регіонів, духовенства та ветеранів відбулися в Севастополі.

Архів