Видається з січня 2003

18 травня 2014 р.
      
Фюле: ЄС готовий підписати економічну частину асоціації з Україною 27 червня      Кримське Представництво Президента перенесуть в Херсон      Чубаров: Над кримськотатарським народом і його пам'яттю сьогодні просто познущалися      МЗС України передало російській стороні ноту у зв'язку з погіршенням ситуації на російсько-українському кордоні      
№ 55, 03.11.2012 р.

КРИЗОВА СИТУАЦІЯ — НЕ ПРОБЛЕМА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ МОРПІХІВ

    Уже другий рік поспіль українські морські піхотинці беруть участь у тренуваннях Ротаційних сил Чорноморського регіону. Цього року протягом двох тижнів на території загальновійськового полігона “Ново Село” (Болгарія) військовослужбовці з Болгарії, Македонії, Сполучених Штатів Америки та України обмінювалися досвідом з питань проведення миротворчих операцій.
    Зокрема, у цій Балканській країні вітчизняні Збройні Сили представляла десантно-штурмова рота окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
    Протягом першого тижня відбувався підготовчий період, у ході якого “чорні берети” пройшли курс лекцій, спрямованих на вдосконалення теоретичних знань для подальших практичних тренувань. Варто підкреслити, що проводили навчальний процес військовослужбовці — інструктори ЗС США (сержанти та молодші сержанти), які набували реального бойового досвіду в Іраку та Афганістані. Навчання проводилося з використанням імітаційних засобів і озброєння інших держав. У перший день навчання українські військові взяли участь у заняттях з використання нелетальної зброї. Кожен військовослужбовець випробував гумові гранати, а також вів вогонь гумовими кулями з підствольного гранатомета.

    Також українські морпіхи відпрацьовували несення служби на бойовому посту, охороняли важливі об’єкти, виявляли вибухонебезпечні пристрої, патрулювали місцевість, супроводжували вантажі та перевіряли осіб, будівлі і транспорт на наявність зброї та інших небезпечних засобів.
    Впродовж підготовки українські “чорні берети” ознайомилися із загальними принципами та визначеннями операцій з підтримки миру, головними положеннями міжнародного гуманітарного права та з правом ведення війни. Американські інструктори значну увагу слухачів зосереджували на тактико-спеціальних процедурах під час виконання миротворчих операцій та на правилах застосування сили.

    Враховуючи сучасний досвід діяльності миротворчих сил у зонах конфлікту, американські військові інструктори допомагали учасникам навчання ретельно розібратися в питаннях мінної безпеки, ведення радіопереговорів, надання першої медичної допомоги під час поранень, несення служби на спостережному посту та під час охорони важливого об’єкта і базового табору. Звичайно, усі тренування проводилися англійською мовою за допомогою єдиних стандартизованих документів, що їх використовують у країнах НАТО. Українські морські піхотинці також потренувались діяти за цими документами під час постановки та прийому завдань.

    За словами заступника командира окремого батальйону морської піхоти майора Володимира Баранюка, найцікавішим епізодом у навчаннях став третій блок, а саме — ведення бою в урбанізованій місцевості. З цією метою на болгарському полігоні було побудовано спеціалізоване містечко, в якому, власне, і проводились тренування з цього питання. Майже всі сучасні війни сьогодні відбуваються в містах, де є великі можливості сховатись та влаштувати засідку. Інструктори навчали тактиці ведення такого бою: як правильно прикривати один одного, проводити зачистку споруд, а також звертали увагу на необхідність дотримання високої сконцентрованості, адже в будь-яку хвилину противник може завдати удару, і для того, щоб зберегти життя собі та своїм товаришам, потрібно реагувати миттєво.
    Під час проведення операції українські морські піхотинці мали взяти під свій контроль територію проведення операції з метою блокування екстремістів та створення умов для безпечної евакуації некомбатантів. Виконуючи поставлене завдання, морські піхотинці прагнули максимально використати час навчань для набуття нового досвіду.
    Велика увага в ході тренувань також приділялася питанням організації патрулювання та конвоювання, організації служби контрольно-перепускних пунктів транспортних засобів та діям з нелетальною зброєю. На контрольно-перепускному пункті, на якому чергували українські морські піхотинці, головним завданням була перевірка документів та огляд підозрілих автомобілів. У разі виникнення позаштатних ситуацій, наприклад, таких як перевезення зброї, виявлення в автівці саморобних вибухових пристроїв, відпрацьовувалася система затримання підозрілих, евакуація до безпечного укриття.
    — У цілому наш підрозділ продемонстрував високий рівень підготовки та майстерності, що неодноразово відзначали американські інструктори, — говорить майор Володимир Баранюк. — Варто сказати, що інструктори викладали дуже цікаво та професійно. Корисним також є й те, що відповідно до Програми перевірки та зворотного зв’язку в рамках концепції оперативних можливостей ця десантно-штурмова рота в наступному році має пройти оцінку першого рівня, що дає можливість діяти у складі багатонаціональних сил. І багато з того, що українські морські піхотинці відпрацювали на цих навчаннях, увійде до переліку питань, які будуть перевіряти експерти НАТО.
    Під час навчань українські морські піхотинці активно використовували комп’ютерну техніку, сучасні захищені засоби зв’язку, нове обладнання та спорядження, яке сьогодні є на озброєнні США та країн Європейського Союзу. Це, у свою чергу, дає можливість навчатися новим методам та способам ведення бойових дій і тактиці. І хоча українські морпіхи далеко не новачки в цій справі, знання про останні досягнення заокеанських партнерів у миротворчій діяльності ніколи не завадять.
    Олександр ЗАВТОНОВ,
капітан-лейтенант,
кореспондент газети “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію
Архів