Видається з січня 2003

5 липня 2012 р.
      
В Україні впровадять європейський підхід до встановлення цін на ліки               Влада Лівії оголосила про введення у країні надзвичайного стану               РФ не схвалює прийняту в ООН резолюцію по Абхазії і Південної Осетії               У червні Крим відвідали близько 1,3 млн осіб               Австралійські патрульні кораблі врятували понад 160 біженців               На Закарпатті впав літак Держприкордонслужби, загинуло троє осіб               

Журнал "Морська держава"

У Миколаєві за участю міністра оборони України Михайла Єжеля відбулася робоча нарада щодо забезпечення реалізації у 2012 році Державної цільової оборонної програми будівництва корабля класу “корвет”.

У нараді також взяли участь голова Миколаївської обласної державної адміністрації Микола Круглов, голова Українського союзу промисловців та підприємців народний депутат України Анатолій Кінах, керівники підприємств та установ, задіяних у виконанні робіт з цього проекту, керівники структурних підрозділів Міністерства оборони України.
Під час обговорення головних завдань, які стоять у цьому році перед кораблебудівниками Миколаєва, для прискорення просування цього важливого для оборони держави проекту були розглянуті всі питання, що потребують вирішення.
Основні виконавці проекту доповіли замовнику — Міністерству оборони України — про сьогоднішній стан робіт, необхідний рівень і періодичність фінансового забезпечення, що дасть можливість вийти на чіткий ритм виконання усього запланованого в цьому році. Були поставлені завдання щодо організації ефективної кооперації між підприємствами, задіяними у цьому проекті, та основними постачальниками всієї продукції, необхідної для будівництва корвета та оснащення його сучасними системами озброєння.
— Ми повинні неухильно дотримуватися плану-графіка виконання всіх робіт з будівництва корвета, і в цьому питанні дуже важливою складовою є організація координації виконання завдань, — сказав міністр оборони України.
З огляду на вищезазначене, учасники наради, яка проходила у Миколаївській обласній державній адміністрації, розглянули питання щодо необхідності створення на урядовому рівні міжвідомчої структури, яка б взяла на себе координацію всіх зусиль, спрямованих на реалізацію проекту, який підтримав Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Янукович.
— Реалізація проекту “Корвет” допоможе відродити військове кораблебудування в державі, — наголосив Михайло Єжель. — Цей проект повинен стати локомотивом, який потягне за собою вітчизняну суднобудівну промисловість, дасть можливість зберегти цю галузь для держави. У будівництві першого національного корвета буде задіяно 29 українських підприємств.
— Робоча зустріч, яка стала першим поштовхом для визначення графіку будівництва корабля класу “корвет”, відбулась. Сьогодні ми поставили орієнтири всім, хто задіяний у реалізації Державної цільової оборонної програми будівництва корабля класу “корвет”, — зазначив Михайло Єжель за підсумками робочої наради щодо забезпечення реалізації у 2012 році програми будівництва корабля класу “корвет”.
До наради були, зокрема, залучені керівники Чорноморського суднобудівного заводу, Казенного підприємства “Дослідно-проектний центр кораблебудування”, науково-виробничих об’єднань “Квант” та “Феолент”, які винесли на обговорення проблемні питання.
— Ми розглянули увесь спектр проблемних питань, вирішення яких відбудеться на рівні Кабінету міністрів. Для цього будуть підготовлені відповідні проекти постанов уряду, — повідомив глава вітчизняного оборонного відомства. — Одне з таких питань — фінансування Державної цільової оборонної програми будівництва корабля класу “корвет”, зокрема, щодо перенаправлення коштів, передбачених на фінансування проектних робіт і робіт, пов’язаних із закупівлею нового озброєння та обладнання корабля, з кінця поточного року на перше півріччя. Це приблизно 200 мільйонів гривень. Решта фінансування може здійснюватися відповідно до графіка.
До речі, про реалізацію програми “Корвет” нещодавно йшлося й під час брифінгу за темою “Озброєння Збройних Сил України: від модернізації — до створення нових зразків”, який відбувся у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України за участю директора Департаменту розробок і закупівель озброєння і військової техніки Міністерства оборони України Андрія Артюшенка.
— Сьогодні питання забезпечення Збройних Сил України озброєнням та військовою технікою дуже важливе та актуальне. Від нього залежить їхня боєздатність і спроможність виконувати конституційне завдання з оборони держави, — наголосив Андрій Артюшенко.
Він повідомив, що технічне оснащення української армії відбувається в рамках реалізації військово-технічної політики держави. Основним напрямом її реалізації є підвищення темпів оснащення Збройних Сил України модернізованими і новими зразками озброєння, військової та спеціальної техніки, у першу чергу — літаками та вертольотами, системами протиповітряної оборони, бойовими кораблями та ракетними комплексами, високоточними боєприпасами, а також автоматизованими системами управління і цифрового зв’язку.
— Головним інструментом реалізації військово-технічної політики є державні цільові оборонні програми з розвитку озброєння та військової техніки, які відповідно до чинного законодавства України реалізуються через механізм державного оборонного замовлення, — підкреслив Андрій Артюшенко.
Він зауважив, що Департаментом розробок і закупівлі озброєння та військової техніки Міністерства оборони України здійснюється формування та проведення єдиної в оборонному відомстві політики у військово-технічній сфері.
У рамках цієї роботи наприкінці минулого року було розроблено дві важливі оборонні програми — будівництва кораблів класу “корвет” та створення ракетного комплексу “Сапсан”, які вже затверджені Кабінетом міністрів України.
Андрій Артюшенко також зауважив, що у зазначених програмах закладено достатній фінансовий ресурс для їхньої реалізації.
— Відповідно до указу Президента України здійснено реструктуризацію оборонно-промислового комплексу України та створено Державний концерн “Укр¬оборонпром”. Це також надає впевненості, що питання модернізації, розробки та закупівлі нових зразків озброєнь вийдуть на новий, більш якісний рівень, — зазначив Андрій Артюшенко. — До виконання заходів програми планується залучити більше 160 підприємств оборонно-промислового комплексу України. Крім того, передбачається збереження існуючих та створення нових робочих місць, забезпечення розвитку внутрішнього виробництва та підвищення експортного потенціалу держави. Тільки в реалізації програми будівництва корабля класу “корвет” буде задіяно близько 20 тисяч працівників вітчизняних підприємств.
Директор Департаменту розробок і закупівель озброєння і військової техніки Міністерства оборони України підкреслив, що соціальний аспект реалізації державних цільових оборонних програм у галузі озброєння і військової техніки є величезним.
— Кошти державного бюджету, виділені на реалізацію програм з розвитку та модернізації озброєння і військової техніки, інвестуватимуться у вітчизняні підприємства, їхній розвиток, створюватимуться робочі місця, працівники цих підприємств отримуватимуть заробітну плату, а Збройні Сили України отримуватимуть нові та модернізовані зразки озброєння, — наголосив Андрій Артюшенко.
Також він повідомив, що Президентом України, урядом держави приділяється велика увага розвитку озброєння і військової техніки, що визначає боєздатність Збройних Сил.
— Про це свідчить той факт, що закладку у травні 2011 року корабля класу “корвет”, яка відбулася на Чорноморському суднобудівному заводі в Миколаєві, провів особисто Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Янукович, — відзначив А. Артюшенко.
Директор профільного Департаменту повідомив, що обсяги фінансування програм розвитку озброєння і військової техніки у 2012 році складають 1,268 млрд. гривень. З них на будівництво кораблів класу “корвет” передбачається виділити 433,63 млн. гривень.
Говорячи про реалізацію проекту “Корвет”, Андрій Артюшенко зазначив, що на сьогодні розпочато розроблення робочої конструкторської документації та паралельно триває будівництво корабля.
— За рахунок уточнення складу озброєння та технічних засобів корабля, мінімізації закупівлі корабельного озброєння іноземного виробництва ми оптимізували фінансовий ресурс програми будівництва корабля класу “корвет” з 20,5 до 16,2 млрд. гривень, — повідомив Андрій Артюшенко.
За його словами, вітчизняний корвет матиме водомісткість 2,5 тисячі тонн.
— За міжнародними стандартами це “фрегат”, але, враховуючи ті завдання, які він буде виконувати в акваторії Чорного моря, корабель буде спроможний виконувати завдання і за межами цього закритого басейну, — підкреслив Андрій Артюшенко.
Він детально зупинився на бойових можливостях корабля: корвет спроможний забезпечувати автономну систему протиповітряної оборони, вражаючи літаки та крилаті ракети противника, протикорабельні ракети, завдавати удари по береговій інфраструктурі, одночасно вражаючи надводні цілі, створюватиме активні перешкоди протидії комплексам протиповітряної оборони противника і системам лазерного наведення, застосовуватиме артилерію з керованими боєприпасами, які дозволяють вражати як повітряні й надводні цілі, так і ракети противника. Корабель буде мати досконале обладнання щодо організації протичовнової боротьби.
— До розробки, будівництва й оснащення “корвета” ми максимально залучили підприємства вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Їхня частка складає 62%. Решта 38% — це підприємства, які входять до складу міжнародної кооперації. Залучення іноземних компаній здійснено за напрямом закупівлі морських систем озброєння, розроблення яких в Україні економічно невигідно, технічно ускладнено та відсутнє, — повідомив директор профільного Департаменту.
Основні іноземні учасники проекту — 10 компаній із Франції, Німеччини, Італії, Швейцарії, Південно-Африканської Республіки та США.
Цей корабель буде сучасний у своєму класі, озброєний найсучаснішою зброєю, із застосуванням найсучасніших технологій. Корвет впевнено виконуватиме визначені завдання в районі економічної зони Чорноморського басейну. Він також буде виключно корисний у плані його виходу на міжнародні ринки зброї.


Сергій ЧОРНИЙ,
капітан 2 рангу, кореспондент газети
“Флот України”Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію
Топ теми
25 червня
СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ — ЯК ІНВЕСТИЦІЇ У СУСПІЛЬСТВО...
источник:

22 червня
З КОРАБЛЯ — ЗА РУМПЕЛЬ ЯХТИ...
источник:

8 червня
УКАЗ...
источник:

8 червня
ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ...
источник:

Архів