Видається з січня 2003

27 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№52, 27.05.2012 р.

Часу на урочисті ритуали не було…

Офіцери й мічмани — члени Севастопольського відділення Спілки офіцерів України в 1992 році першими в Україні порушили питання щодо юридичного оформлення процесу відродження національного флоту в Україні і першими приступили до його розбудови. Саме наполегливість севастопольських спілчан привела до виходу у світ 5 квітня Указу Президента України “Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”, згідно з яким було розпочато створення Військово-Морських Сил України, а члени організації Спілки офіцерів України (СОУ) склали основу і фундамент організаційної групи першого командувача ВМС України контр-адмірала Бориса Кожина.

№52, 27.05.2012 р.

“Пишаюсь тими, хто носить блакитний берет воїна Організації Об’єднаних Націй”

Українські миротворці 16-ї ротації 56-го окремого вертолітного загону ЗС України, що виконують миротворчу місію в Ліберії, брали участь у військовому параді миротворчих контингентів на честь спеціального представника Генерального Секретаря ООН та координатора Місії ООН у Ліберії — SRSG (Special Representative Secretary-General) у зв’язку із закінченням терміну її офіційного перебування на посаді.

№52, 27.05.2012 р.

Севастополь і Одеса Очима чеських журналістів

У вересні 1942 року з Праги виїхала на схід Радянського Союзу група у складі дев’ятьох чеських журналістів для вихвалення “європейської місії” гітлерівської Німеччини. Повернувшись до Праги, вони видали книгу під назвою “Чеські журналісти на Сході. Київ — Харків — Севастополь — Одеса”. Нині, з огляду на 70-ті роковини другої оборони Севастополя, увазі читачів “Морської держави” пропонуються декілька знімків з празького видання 1942 року — на “чорноморську” тему.

№52, 27.05.2012 р.

Мінно-торпедному Арсеналу Чорноморського флоту — 80 років!

5 травня 2012 року очаківці відзначатимуть 80 років з дня створення частини, яка стала фундаментом для зародження військово-морського гарнізону в місті. Сьогодні — це Арсенал ВМС України, а 80 років тому — відділ тилу Чорноморського флоту СРСР. У минулому частина мала різні назви, але основним завданням її фахівців було приготування, ремонт та зберігання зброї, озброєння і військової техніки.

Архів