Видається з січня 2003

27 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№64-65, 31.12.2014 р.

ВІД РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ ДО КРАЇНИ ГІДНОСТІ

Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті першої сесії новообраної Верховної Ради VIII скликання. Глава держави звернувся до Парламенту із посланням “Про внутрішнє та зовнішнє становище України”. За словами президента, зараз Україна отримала унікальний шанс, “який дуже відповідальний Український народ подарував Українській державі, вперше обравши до українського парламенту проєвропейську конституційну більшість”.

№64-65, 31.12.2014 р.

ЗБРОЙНІ СИЛИ ПРОЙШЛИ СЕРЙОЗНИЙ ШЛЯХ З ДНЯ СТВОРЕННЯ ДО ВІЙНИ НА СХОДІ УКРАЇНИ

Серед державних інститутів Збройні Сили стали новим лідером довіри для української нації.За 23 роки вони пройшли серйозний шлях з дня свого створення і до часу, коли почали воювати. На плечі колективу Збройних Сил, генералів, офіцерів, солдатів, службовців, тих хто працює в Міністерстві та виконує завдання із забезпечення життєдіяльності армії, лягло непросте завдання — за короткий проміжок часу підготувати, забезпечити і створити такі Збройні Сили, які були б спроможні виконувати завдання за призначенням.

№64-65, 31.12.2014 р.

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ — СВЯТО ТИХ, ДЛЯ КОГО ПОНЯТТЯ ЧЕСТІ ТА ВІРНОСТІ — ПОНАД УСЕ

Цьогоріч більшість українських військових зустріли це свято на бойових позиціях, захищаючи свій народ від терористів і найманців у зоні антитерористичної операції на Донбасі. Щодня вони попереджають вторгнення на загрозливих напрямках півночі та півдня України, несуть бойове чергування і охороняють повітряний простір, виконують завдання бойової служби в морі.

№64-65, 31.12.2014 р.

У ПРІОРИТЕТІ — БЕЗПЕКА УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН

Неподалік населеного пункту Арциз, що на Одещині, пройшли тактичні навчання зведеного підрозділу військ берегової оборони Військово-Морських Сил Збройних Сил України та морської авіаційної бригади національного військового флоту.

№64-65, 31.12.2014 р.

НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ МОРСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ

Наприкінці грудня у південно-східній частині Одеської області підрозділи зведеної тактичної групи військ берегової оборони Військово-Морських Сил Збройних Сил України відпрацювали комплекс навчань з оборони ділянки морського узбережжя та ведення стабілізаційних дій в умовному кризовому районі.

№64-65, 31.12.2014 р.

МОСКОВСЬКІ ШАБЛОНИ

Політика Російської Федерації на пострадянському просторі протягом 23 років практично не змінюється. Досить згадати, що Кремль робив на початку 90-х років минулого століття в Грузії, Азербайджані, Литві, Латвії, Молдові, українському Криму...

№64-65, 31.12.2014 р.

СУБМАРИНА “ОЦЕЛОТ”

Субмарина “Оцелот” принадлежит к крупной серии британских субмарин типа “Оберон” (построено 29 единиц), считавшихся одними из самых бесшумных дизель-электрических подводных лодок своего времени. Лодки этого типа стали улучшенным развитием британских субмарин класса “Порпойз” и внешне почти не отличались.

№64-65, 31.12.2014 р.

НЕЗАБЫТЫЕ ГЕРОИ...

На Втором Христианском кладбище у братской могилы, памятника погибшим морякам канонерской лодки “Донец”, собрались ветераны-подводники, военные моряки и офицеры ВМС Украины, курсанты Мореходного училища им. А.И. Маринеско ОНМА чтобы почтить память военных моряков, погибших в Одесской гавани при нападении турецких миноносцев в далеком 1914 году.

№64-65, 31.12.2014 р.

ДАТСЬКІ КОРАБЛІ ТИПУ “АБСАЛОН”

Після закінчення “холодної війни” характер бойових дій на морі змінився. Стали переважати бойові дії низької інтенсивності, включаючи миротворчі та гуманітарні операції. Для цього були потрібні потужніші кораблі. До 2000 року перед ВМС Данії постала необхідність заміни застарілих типів кораблів. Відповідно до концепції “гнучкого корабля” був розроблений проект “Fleksibelt Stotteskib” (FS, гнучкий корабель підтримки), водотоннажністю майже 5000 т, здатний служити як: корабель управління; транспорт для постачання, перевезення військ або евакуації цивільного населення; госпітальне судно; десантний корабель; протичовновий корабель.

№64-65, 31.12.2014 р.

ПЕРШИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОРЕСПОНДЕНТ

Комп’ютерні війни та “стрілялки” ніколи нікого не навчать патріотизму й гордості за Батьківщину. Між тим Лев Толстой, який не раз бував у Севастополі, на власні очі побачив, як це — жити в обложеному місті, зрозумів, що таке справжній патріотизм і мужність, зміг відчути цілу гаму емоцій — від страху до гордості, дізнався про страшний 4-й бастіон і його героїчних захисників, які за крок до смерті сміються, курять, заряджають гармати і спостерігають за ворогом…

Архів