Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№68, 31.08.2015 р.

ПРИВІТАННЯ З 23-Ю РІЧНИЦЕЮ ВІД ДНЯ ВИХОДУ ПЕРШОГО НОМЕРА ГАЗЕТИ “ФЛОТ УКРАЇНИ”

Шановні журналісти газети “Флот України”! Командування та Військова рада Військово-Морських Сил Збройних Сил України щиро вітають вас з 23-ю річницею від дня виходу першого номера газети “Флот України”!

№68, 31.08.2015 р.

З ПОВАГОЮ ДО КОЖНОГО ЧИТАЧА

В Україні, після анексії кримського півострова Росією та початку війни на сході, важко знайти людину, яка не змінила свої життєві орієнтири. Спостерігати ці зміни можна повсюди і майже у всіх сферах життєдіяльності нашої країни.

№68, 31.08.2015 р.

УРАЖЕННЯ ЦІЛЕЙ І УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ

Один з артилерійських підрозділів військ берегової оборони Військово-Морських Сил Збройних Сил України провів практичні заняття з бойовою стрільбою зі штатних артилерійських систем. Берегові артилеристи виконували вогневі завдання по ураженню надводних цілей.

№68, 31.08.2015 р.

ОПЕРАЦІЙНА ВЗАЄМОСУМІСНІСТЬ ТА ВИДВОРЕННЯ КОРАБЛЯ-АГРЕСОРА

Фрегат Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Гетьман Сагайдачний” і есмінець КРЗ (керованої ракетної зброї) Військово-Морських Сил Сполучених Штатів Америки “Росс” провели у північно-західній частині Чорного моря спільні військово-морські тренування.

№68, 31.08.2015 р.

ЗБРОЙНІ КОНФЛІКТИ ЧЕТВЕРТОГО ПОКОЛІННЯ

Важливою відмінністю від конвенційного розуміння сучасних збройних конфліктів, що відбулися на початку ХХІ століття, є не стільки захоплення територій, скільки завоювання розумів і сердець людей. Інформаційні та психологічні засоби ведення війни стають найважливішими вражаючими чинниками.

№68, 31.08.2015 р.

З ІМ’ЯМ ГЕРОЯ НА ВУСТАХ

Військовослужбовці Військово-Морських Сил Збройних Сил України у Миколаєві взяли участь в урочистих заходах з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Костянтина Ольшанського, Героя Радянського Союзу, командира загону 68 десантників, що звільняли в 1944 році місто Миколаїв від фашистських загарбників.

№68, 31.08.2015 р.

“ЗА ЛЕНІНА І СТАЛІНА НЕ ВОЮВАВ, БО Й ТОДІ ДОБРЕ ЗНАВ ЇМ ЦІНУ”

Напередодні Дня Перемоги мені вдалося поспілкуватися з одним з моїх побратимів, справжнім українським патріотом Миколою Семеновичем Барковим. Людиною з дивовижною біографією, учасником Великої Вітчизняної війни, громадським діячем, невтомним борцем за справедливість, який поділився думками про минуле, про лихоліття війни, про сучасну боротьбу за вільну Україну.

№68, 31.08.2015 р.

ПЯТИМАЧТОВЫЙ БАРК “ПРОЙССЕН”

К концу XIX века на смену дорогим в эксплуатации “чайным” клиперам пришли крупные стальные парусники с небольшими по численности экипажами. Их принято полуофициально именовать “винджаммерами” (windgammers) — “выжимателями ветра”. Использование “бесплатного паруса”, в сочетании с вместительными грузовыми трюмами, позволяло парусным монстрам успешно выдерживать конкуренцию с пароходами.

№68, 31.08.2015 р.

ПОДВОДНЫЕ ЛОДКИ ТИПА “ЗЕЕХУНД”

Первой сверхмалой подводной лодкой, построенной в Германии во время Второй мировой войны, стала СМПЛ типа “Хехт” XXVII серии. По первоначальному проекту она должна была иметь водоизмещение порядка семи тонн и в качестве оружия — заряд взрывчатки, сбрасываемый под кораблем противника. Однако выбранный способ применения подводных лодок предъявлял очень высокие требования к их приборам курсоуказания.

№68, 31.08.2015 р.

КОЗАЦЬКІЙ СУБМАРИНІ — 420 РОКІВ

Влітку цього року виповнюється 420 років видатної події — першому в світовій історії застосуванню підводних човнів запорозькими козаками. Це сталося під час штурму турецької фортеці Синоп в 1595 році. Про цю подію залишив спогади французький монах-єзуїт Р. Фурньє після відвідання Константинополя у 1595 році: “Тут мені розповідали зовсім незвичайні історії про напад північних слов’ян на турецькі міста й фортеці. Вони з’являлися несподівано, піднімалися просто з дна моря і наводили жах на варту і всіх берегових жителів.

Архів