Видається з січня 2003

27 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№70, 11.12.2015 р.

З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!

Вперше особовий склад Військово-Морських Сил Збройних Сил України та воїни Одеського гарнізону взяли участь у святкуванні Дня захисника України, який встановлений 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, а також військових традицій і звитяг українського народу.

№70, 11.12.2015 р.

ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ВЗАЄМОСУМІСНОСТІ ТА НАБУТТЯ НЕОБХІДНИХ СПРОМОЖНОСТЕЙ

У північно-західній частині Чорного моря, у Миколаївській і Одеській областях успішно завершилися українсько-американські навчання “Сі бриз-2015”.Метою навчань “Сі бриз-2015” було покращення координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів на морі та на суходолі. Під час міжнародних навчань військовослужбовці з різних країн відпрацювали питання планування операцій з безпеки у кризовому регіоні із залученням багатонаціональних сил, відповідно до стандартів НАТО, а також виконали завдання щодо захисту важливих об’єктів берегової інфраструктури.

№70, 11.12.2015 р.

УКРАЇНСЬКІ МОРПІХИ ЗАХИЩАТИМУТЬ СПІЛЬНІ ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ

Військовослужбовці десантно-штурмової роти окремої бригади морської піхоти військ берегової оборони ВМС ЗС України протягом першого кварталу наступного року знаходитимуться на бойовому чергуванні у складі багатонаціонального підрозділу бойової тактичної групи Європейського Союзу “ХЕЛБРОК”.

№70, 11.12.2015 р.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ОДЕСО!

Одеса відсвяткувала свій 221-й день народження. З самого ранку для жителів та гостей міста були організовані різноманітні святкові заходи, концерти, акції, конкурси та багато іншого. Іншими словами, одесити цього дня не нудьгували.

№70, 11.12.2015 р.

В БОЮ ТА НА ТРЕНУВАННІ — АРМІЙСЬКІ ПРОФЕСІОНАЛИ

Тактична, інженерна, вогнева та інші види підготовки — звичайні будні військовослужбовців полку спеціального призначення Збройних Сил України. За словами самих бійців, лише щоденними тренуваннями досягається високий рівень професіоналізму, який військовослужбовці неодноразово демонстрували у найгарячіших точках АТО.

№70, 11.12.2015 р.

МОРСЬКИЙ ДЕСАНТ ПРОТИВНИКА “ЗНИЩЕНО”

У Військово-Морських Силах Збройних Сил України пройшли контрольні навчання з виконанням вправ бойових стрільб по знищенню умовного морського десанту противника.Головною метою навчань було підвищення злагодженості підрозділів, їхньої бойової готовності та польової виучки в ході виконання вогневих вправ та управління вогнем.

№70, 11.12.2015 р.

В УМОВАХ ПОСТІЙНОЇ ЗМІНИ ОБСТАНОВКИ

Флагман вітчизняних Військово-Морських Сил фрегат “Гетьман Сагайдачний” у складі загону кораблів взяв участь у контрольних тактико-спеціальних навчаннях, які проводилися під загальним керівництвом командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірала Сергія Гайдука.

№70, 11.12.2015 р.

ВІЙСЬКОВЕ ПАЛОМНИЦТВО

19 вересня 2015 року урочисто розпочалося VII Всеукраїнське військове паломництво до чудотворного місця явлення Божої Матері у с. Зарваниця. Цьогорічна проща проводиться під гаслом “Тільки любов здатна на перемогу”. І це символічно. Бо щира любов і молитва покликані об’єднати усіх воїнів, захисників України в єдину спільноту, щоб разом зі своїми родинами, в єдності молитися за мир і спокій у нашій країні, стати міцним щитом для оборони Вітчизни від ворога.

№70, 11.12.2015 р.

НЕДОЛУГІСТЬ, ЗНЕВАГА ЧИ ОЗНАКИ ЗРАДИ?

Ні для кого не секрет, що символи будь-якої держави (прапор, герб, гімн) мають сакральне значення для кожної нації і захищені відповідним законом. Неабияке значення має і виховний аспект ритуалу підйому прапору Держави та бойового прапору корабля. У період свят на кораблях піднімається й низка прапорів розцвічування у певному порядку. Тому кожний прапор на кораблі має своє значення і свій статус і, безумовно, статус Державного Прапора – найвищий!

№70, 11.12.2015 р.

УКРАЇНСЬКІ МОРЯКИ ПРОДОВЖУЮТЬ КОЗАЦЬКІ ТРАДИЦІЇ

В попередній статті “Козацькій субмарині — 420 років” йшлося про річницю першої згадки бойового застосування запорожцями підводних човнів. За час, що минув після публікації довелося чути та читати декілька різних коментарів з цього приводу. Дивує, коли деякі псевдоісторики та “знавці морської справи” намагаються очорнити славні справи наших прадідів. Тому хочу доповнити про внесок українців у розвиток підводного флоту.

Архів