Видається з січня 2003

11 грудня 2013 р.
      
У Києві відбувається зустріч Президента України Віктора Януковича з помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд      Фрегат “Гетьман Сагайдачний” приступив до патрулювання в районі Африканського рогу      Ніякого розгону Майдану не буде. Ніхто не посягає на право громадян на мирний протест - Міністр внутрішніх справ України      Командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Іл’їн здійснює робочі поїздки гарнізонами флоту      Французькі військові під час бойової операції на північному сході Малі у місті Тімбукту знищили майже 20 бойовиків-ісламістів      У столиці ПАР прощаються з Нельсоном Манделою      Демократи та республіканці дійшли згоди щодо параметрів федерального бюджету США на наступний фінансовий рік      У сирійському полоні вже майже три місяці перебувають два іспанські журнаілсти      Президент Франції із коротким візитом прибув до Центральноафриканської республіки      
№ , 16.03.2013 р.

“МОРСЬКА ДЕРЖАВА”: КУРСОМ НОВИХ ТВОРЧИХ ЗДОБУТКІВ

    Ось і настав час першого ювілею. Єдиний в країні флотський журнал Міністерства оборони України “Морська держава” відзначає чудову дату — 10 років з дня виходу першого номера. Сьогодні на ринку друкованої продукції є сотні добротних, проте подібних видань, але є й такі, що посідають особливе місце у своєму жанрі. Флотський журнал “Морська держава” — це унікальний масштабний проект, який, незважаючи на пресинг, відкрите протистояння опонентів і недоброзичливців, удалося реалізувати військовим журналістам редакції газети “Флот України”.
    Тоді, 10 років тому, проблем, дійсно, було за край, і перспективи були вельми туманними, але бажання і воля справжніх патріотів флоту зробити гарний, елегантний і розумний флотський журнал подолали всі перешкоди. Вони й досі пам’ятають цей зворушливий незабутній момент “вселенської” радості, коли взяли в руки перший номер, який  ще пахнув друкарською фарбою... Це була перемога, це був великий успіх! Мріяти, дивувати, піднімати планку своїх професійних можливостей і гідно долати цю висоту — цим принципам талановиті флотські журналісти, справжні патріоти своєї країни вірні й донині.
    Народження журналу такого рівня, безумовно, — подія. Авторитетне друковане видання всерйоз і надовго посіло гідне місце в інформаційному просторі України.

    10 років, з точки зору історії, — термін, звичайно, невеликий, але цілком достатній, щоб з гордістю заявити: журнал відбувся, завоював довіру і любов читачів не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Сьогодні видання розповсюджується за передплатою по всіх регіонах країни. Знають, люблять і завжди чекають журнал Військово-Морських Сил України в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Створено сайт журналу, на якому можна не тільки ознайомитися з матеріалами чергового номера, але й повернутися до архівних матеріалів видання.
    Найскладніший період становлення давно успішно пройдений. Згуртованому колективу однодумців вдалося подолати всі труднощі, знайти свій почерк, залучити до співпраці цікавих авторів з числа морських офіцерів, військових фахівців, діячів науки та культури. Йти в ногу з часом, відповідати високим інформаційним стандартам сьогоднішнього дня, завжди бути на вістрі пера, не зраджувати принципи журналістської професії і свято зберігати традиції — ось заповіді команди журналу із суто чоловічим характером.

    В чому ж секрет успіху флагмана флотської преси? На мій погляд, професіоналізм, бездоганний стиль і незалежна політика “Морської держави” говорять самі за себе. Перший номер став гідним стартом народження унікального друкарського продукту. Журнал багатогранний, розумний, далекоглядний, правдивий і затребуваний навіть за умов, коли інформаційні технології наполегливо витісняють друковане слово. На сьогоднішній день це один з небагатьох журналів в Україні, в якому гармонійно поєднуються динамізм, актуальність, стиль і якісна поліграфія. Важливі й дуже цінні достоїнства видання — бездоганна репутація та смислова наповненість кожного номера журналу, як джерела надійної та перевіреної інформації, ніколи не піддавалися сумніву.

    На його сторінках тільки на 100% власні матеріали — зважена й вичерпна аналітика, глибокі інтерв’ю, правдиві репортажі, людські історії від першої особи, неангажована оцінка подій, високохудожні фотоілюстрації. Авторами й ведучими рубрик є військові журналісти, морські офіцери, талановиті флотоводці, капітани кораблів, політики найвищого рангу, дипломати, відомі в країні діячі науки, культури та просто серйозні й компетентні люди.
    Варто тільки взяти в руки журнал, відкрити його першу сторінку, щоб зрозуміти — перед тобою розумний і добрий співрозмовник, спілкування з яким завжди приносить задоволення. Кожен номер  — “п’ятизірковий” за своєю суттю, за глибиною, змістом, цілями й устремліннями.
    До честі редколегії журнал не займається піаром, він — для справжніх синів України, відданих флоту й Вітчизні. Зберігач славних морських традицій, талановитий літописець українського флоту журнал “Морська держава” завжди відкритий для моряків, офіцерів і адміралів ВМС України, ветеранів флоту і Збройних Сил, провідних фахівців цивільного флоту та інших галузей народного господарства, пов’язаних з морем. Відкритість, доброзичливість, зважене і, я б сказала, трепетне ставлення до друкованого слова — це теж незмінні пріоритети всього редакційного колективу.
    Неможливо уявити сьогоднішній флот без журналу “Морська держава”. На його сторінках публікуються різнопланові аналітичні матеріали, присвячені ходу реформування Військово-Морських Сил України з питань щодо оборонного співробітництва військових моряків з флотами іноземних держав, а також геополітичних, економічних, екологічних проблем. У кожному номері можна знайти масу корисної інформації, познайомитися з цікавими людьми, відправитися в заочну подорож по країнах і континентах. Відмітною особливістю журналу є рубрики. Він ілюстрований фотоматеріалами власних фотосесій і рідкісними архівними фотографіями. Стиль, формат, ексклюзивність публікацій, сучасний дизайн задовольняють вимогливий смак цільової аудиторії.
    Редколегія журналу вдячна ТОВ “Видавничий дім Мелітопольської міської друкарні” за оперативність, високий рівень сервісу та гідний рівень якості друку, всім друзям і партнерам за участь, допомогу і підтримку у виданні єдиного в країні флотського журналу.
    Високий статус журналу протягом 10 років вдається утримувати завдяки його чудовому складу авторів і однодумців. Активну участь у його створенні протягом багатьох років беруть десятки відомих авторів, серед яких — старший викладач Севастопольського національного технічного університету А. Копиленко, науковий співробітник Інституту біології південних морів С. Ігнатьєв, доцент Дніпропетровського державного інституту післядипломної освіти Ю. Черніхов, старший викладач кафедри екології Національного університету Києво-Могилянської академії Е. Дикий, старший науковий  співробітник Музею історії Києва Д. Малаков, кореспондент В. Костриченко, військові кореспонденти В. Бова, Р. Рубан, О. Завтонов, В. Панчишин, С. Чорний і багато інших талановитих журналістів.

    Надзвичайно широким є діапазон матеріалів, опублікованих на сторінках журналу. Репортажі з “гарячих точок” під час спільних навчань у рамках масштабних проектів НАТО “Партнерство заради миру”, “Сі бриз”, “Фарватер миру”, “Кооператив партнер”, “Brilliant Mariner” не тільки передають реальну картину подій, але й дають зважений вичерпний аналіз того, що відбувається. Журналісти журналу вже давно стали незмінними супутниками екіпажів бойових кораблів ВМС України в далеких морських походах. Так, на науково-дослідному судні “Горизонт” з п’ятою антарктичною експедицією підкорив Антарктиду і редактор відділу газети “Флот України” Володимир Бова, який першим серед журналістів відвідав станцію Академік Вернадський. Його дорожні замітки й репортажі отримали великий резонанс серед постійних читачів видання. Запам’яталися читачам і такі ексклюзивні матеріали, як спогади адмірала Великобританії Джона Вудварда “Фолклендська війна”, інтерв’ю з військовим аташе Швейцарії в Україні Томасом Букхелі, парад адміральських зірок, історія військово-морської символіки України.

    Скільки цікавих статей, замальовок, нарисів, спогадів опубліковано на сторінках флотського журналу за останні 10 років, скільки незаслужено забутих чудових імен відновлено в історичній пам’яті! Чи це не привід для гордості?
    Журнал впевнено входить у другий десяток років свого існування. Весь цей час його незмінним редактором є капітан 1 рангу Павло Шунько. Професіонал своєї справи, грамотний керівник, прекрасна людина, він високо підняв планку журналістської майстерності і вивів флотський журнал в ряд рейтингових видань України. “Морська держава” — це його дітище. Він, дійсно, живе журналом, а найбільшою і бажаною нагородою для себе вважає своєчасний вихід у світ кожного номера та визнання читачів.
    Перший круглий ювілей — добрий і гідний привід зібратися за святковим столом, щоб згадати, як все починалося, звірити акценти та намітити плани на майбутнє. Напередодні свята журналісти флотського журналу приймали численні привітання від колег, друзів, громадських організацій з усіх регіонів України. А заслужені нагороди та дипломи, отримані журналом у свій 10-й ювілейний день народження, за доброю традицією вивісили на стіні досягнень редакції.
    — Реальна незалежність преси визначається насамперед незалежністю в редакційній політиці. Але військова журналістика — це особливе ремесло. Військовий журналіст, з одного боку, має бути індивідуальністю, творчою особистістю, з іншого боку, діяльність офіцера жорстко регламентована й підпорядковується досить специфічній нормативно-правовій базі, оскільки принципу єдиноначальності  в армії і на флоті ніхто не скасовував. Ваш журнал волелюбний, відповідальний, небайдужий і незалежний за духом. Його журналісти порушують найгостріші проблеми українського флоту, оприлюднення яких не завжди до вподоби високим чинам. Скажіть, будь ласка, як Вам вдається вести незалежну редакційну політику і завжди залишатися чесними перед своїми читачами? Де беруться сили з року в рік доводити недалекоглядним воєначальникам, що журнал — це не “каприз”, не даремна витрата бюджетних коштів, а трибуна прогресивних думок і знань, виразник національних інтересів, унікальне видання, яке не має аналогів в Україні? — запитала я головного редактора журналу “Морська держава” капітана 1 рангу Павла Шунька.
    — Не варто переоцінювати специфіку саме військової журналістики у сенсі жорсткого контролю та цензури з боку керівництва. Чому? Все просто: засновником та власником і газети “Флот України”, і журналу “Морська держава” є державна структура, яка у своїй повсякденній діяльності використовує відповідну нормативно-правову базу, на мій погляд, доволі цивілізовану та ліберальну. Отже, коли виникають певні робочі моменти, то є на що спиратися і чим аргументувати свої рішення перед нашим керівництвом.
    Так, виникають іноді спірні моменти, як без них? Але, коли є грунтовна правова база для порозуміння у відстоюванні редакційної політики та, власне, саме бажання її відстоювати, можна вирішити все.
    Навпаки, варто іноді поспівчувати нашим колегам з цивільних ЗМІ, бо власники деяких з них іноді примушують журналістів нехтувати  принципами об’єктивности,  виходячи з інтересів власного бізнесу чи політичних уподобань. Ми, на щастя, позбавлені  як першого, так і другого стримуючого компонента у своїй діяльності, а визначений шлях та концепція розвитку наших видань цілком співпадають із загальнодержавними інтересами. Ними, віримо, й надалі користуватимуться наші журналісти.
    — Спасибі, Павле Олександровичу! Вам і всьому чудовому редакційному колективу “Морської держави” — зустріти ще не одну круглу дату з дня народження журналу, здоров’я, щастя, реалізації всіх творчих проектів і незмінно високих рейтингів!
Тетяна БАЛИКІНА, журналіст


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію
Архів